Tábory robíme pre deti

Letné tábory pripravujeme už viac ako 10 rokov a sme presvedčení, že veľký podiel vzdelávania dieťaťa sa odohráva mimo školskej lavice. Tiež sme presvedčení, že mladí ľudia potrebujú korene rovnako ako krídla a jedno bez druhého veľmi nefunguje. Zdravé sebavedomie, samostatnosť a vlastný názor, iniciatíva, schopnosť nájsť si miesto v spoločnosti a celoživotných priateľov ... to všetko sú dôležité momenty vo výchove a procese dospievania. A práve tieto aspekty chceme v deťoch rozvíjať, ukázať im, že je lepšie byť v komunite súkmeňovcov ako tráviť čas doma pri počítači. Je pre nás dôležité vytvoriť im priestor s dobrou interakciou a individuálnou starostlivosťou, preto organizujeme tábory maximálne pre 40 detí. Tábory pre deti so zahraničným lektorom, kvalitné ubytovanie, strava, výučba angličtiny so zahraničným lektorom.

Náš cieľ je rozvíjať vzdelanie prostredníctvom dobrodružstiev.

Dobrodružstvo je nenahraditeľným nástrojom pri výchove. Tiež však vieme, že deti majú v rôznom veku rozdielnu schopnosť čeliť dobrodružstvám.Tábor vnímame ako miesto, kde sa dá učiť novým veciam, nájsť priateľov a posúvať vlastné hranice. A ak niečo robíme správne a učíme deti ako sa učiť, všetko sa aj pre ne stáva zábavnejším a prináša im to viac uspokojenia.

... v programe, ktorý má jasnú štruktúru, nie je však zväzujúci ...

Snažíme sa dať deťom toľko voľnosti, koľko dokážu rozumne využiť pre svoj progres. Vždy majú niekoľko možností na výber a vtedy sme tam s nimi. Môžu si stanoviť ciele, ale tie sa môžu aj pružne meniť. Atmosféra v tábore je dostatočne "bezpečná" na neustále pokusy a prípadné omyly. Je miestom, kde sa deti učia robiť rozhodnutia a kde následky nesprávneho rozhodnutia sú našťastie len dočasné.

... a ktorý je založený na nesúťaživosti ...

Kedže väčšina ľudí, a deti obzvlášť, má odvahu skúšať nové veci, keď sa nemusia porovnávať s ostatnými, náš program je založený na nesúťaživosti. Podstatné je, že svoju úlohu deti dokončili, či už samé alebo v kolektíve, nie kto bol prvý.
Táborové pravidlá, v čom sú naše jazykové tábory unikátne  Základom tábora je radosť, úsmev na tvárach detí

Ak rodičia nájdu ten správny tábor pre svoje dieťa, získajú vo výchove silného spoluhráča. Skúsenosť z dobrého tábora je cennejšia ako "prázdniny" - je to investícia do budúcnosti vášho dieťaťa. Lebo dobrý tábor sa venuje dieťaťu na 100% jeho času a vďaka dobrým inštruktorom tiež dokáže poskytnúť priestor a aktivity, ktoré asi dieťa na inom mieste nezažije.

Nie sme tým správnym miestom pre každého, ale tak je to s každým táborom. Ak ste sa však dočítali až sem, pozrite si viac informácií o letných jazykových táboroch z našej ponuky. Získajte informácie, pozrite si galériu, náš tím a pýtajte sa. Vždy nás teší záujem rodičov aj detí a radi sa s vami o naše zážitky podelíme.

PhDr. Viktor Murcín
Podpis_sef.png